Dnes je trendom vyzerať dobre. Krása a atraktivita ľahšie otvára dvere v mnohých oblastiach. Mnohé z nás by so svojimi skúsenosťami už mohli založiť súkromnú akadémiu krásy. Krása a vyžarovanie ženy úzko súvisia s naším vnútorným presvedčením, postojmi, sebavedomím a naplnenosťou.  Priznajme si však, že objektívnym ukazovateľom pre nás je často ručička váhy.

Krátkodobý úspech – dlhodobá nespokojnosť

Pravdepodobne sme spoločne prešli rôznymi formami manipulácie s jedlom. Oslovili nás niektoré formy diét, obmedzovania potravy, kalorického príjmu, vylúčenia istých skupín potravín zo svojho jedálnička. Skúsili sme ketodiéty, znižovanie sacharidov, vyradenie tukov, možno sme siahli aj po práškových či krabičkových diétach. Intenzívne sme hľadali prijateľné cesty a informácie, ako schudnúť bez bolesti. Skúsenosti nás naučili, že krátkodobý efekt zníženia váhy bol vykúpený veľkou túžbou dopriať si práve to, čo sme si odopierali s vierou, že naše chute sa časom zmenia a naša túžba po obľúbených jedlách opadne. Koľkokrát sme zažili aj pocit zlyhania, a nakoniec mávli rukou a snažili sa prijať seba a svoje telo také, aké je aj s jeho nedokonalosťami. Mimochodom, kto je tvorcom kritérií ako má naše telo vyzerať, ak nie práve náš neľútostný vnútorný kritik, ktorý nám diktuje predstavu o ideálnych mierach a váhe v akomkoľvek veku a bezohľadu na životné obdobie, ktoré prežívame.

Zdravie naše každodenné

Sila a krása ženy je daná jej schopnosťou celostného myslenia a intuície, schopnosťou obetavej práce pre iných, častokrát zrieknutím sa osobných potrieb a prianí, prejavmi nehy, pozornosti a súcitu. Väčšina žien okrem svojej práce cíti nadmiernu zodpovednosť za svoju rodinu, domov a deti, za svoje vzťahy a ďalšie okolnosti života. S čím sa však stretávame je, že akosi sa zbavujeme zodpovednosti za svoje zdravie a pritom práve to nám môže zaručiť plnohodnotný a dlhoveký život. Preto by na prvom mieste našich priorít a hodnôt malo byť práve naše zdravie a nie samotná váha. Zdravá váha je to, v čom by sme vás chceli podporiť. Ukázať vám cestu ako sa zdravo stravovať a starať o seba a dosiahnuť tak mimovoľne aj efekt sebalásky a spokojnosti so svojím výzorom.

Zelený začiatok s moringou

Nebudeme vám tvrdiť, že len pridaním moringy do vašej stravy sa o pár mesiacov stretnete so svojou vytúženou podobou v zrkadle. Ide totiž o to, akú stravu máte, aby sa v nej mohol efekt moringy prejaviť. A ide aj o celkovú životosprávu a množstvo stresu, ktoré vám komplikuje starostlivosť o seba. Radi by sme vás vyviedli z omylov, ktoré vám spôsobujú informačný chaos a s ľahkosťou vás previedli jednoduchými pravidlami, ktoré sú zlučiteľné s bežným životom. Veríme, že vám budeme vedieť poskytnúť spoľahlivú mapu na neprebádanej ceste k zdravšiemu ja.