ŠTÚDIE HOVORIA JEDNOZNAČNE – HLAVNÉ ZLOŽKY MORINGY SÚ ÚČINNÉ V BOJI S COVID-19

Vedecké tímy z celého sveta usilovne pracujú na odhalení mechanizmu vniku vírusu SARS-CoV-2 do nášho organizmu a spôsobu jeho šírenia. Druhá hlavná oblasť záujmu je zistiť mechanizmy našej ochrany a hlavne možnosti prevencie. Predbežné výsledky hovoria jasne – zvýšenie príjmu vitamínov D, C a E, spolu s prírodnými antimikrobiálnymi látkami ako je kvercetín majú výrazný vplyv na ochorenie a aj jeho priebeh.

Vitamín D

O účinkoch vitamínu D sme už písali viackrát. Pre našu slovenskú populáciu je typické, že máme tohto vitamínu nedostatok. Jednak kvôli typickému spôsobu života, slnečným lúčom len počas menšej časti roka a najmä – jeho prísun z potravy pokryje našu potrebu len na 10%. Nedostatok tohto vitamínu môže významne zvýšiť riziko a závažnosť vírusových infekcií dýchacích ciest.

Suplementácia vitamínom D by mala byť alfou a omegou prevencie nielen respiračných ochorení, ale aj chronických civilizačných ochorení a budovania silnej imunity. Vedci z Technologickej univerzity v Dubline a TrinityCollege v Dubline odporúčajú, aby írski dospelí užívali 20 až 50 mikrogramov vitamínu D každý deň. Najmä starší ľudia, ktorí sú teraz zatvorení doma, majú menej pohybu a ešte menej slnka, sú našou najzraniteľnejšou skupinou.  Všetky naše produkty Moringly sú obohatené o prírodný vitamín D s vysokou mierou vstrebateľnosti!

Vitamíny C a E

Tieto dva vitamíny snáď ani nemusíme predstavovať – pretože ide o najsilnejšie antioxidanty prírody, ktoré zároveň podporujú prirodzene obranné mechanizmy nášho organizmu. Asi každý v tomto období siahol po Céčku, avšak možno ste pozabudli, že jeho účinok je podporený aj vitamínom E. Zelené listy moringy majú v najvyššom zastúpení práve tieto dva vitamíny, a vitamínu E je podstatne viac, ako je denná odporúčaná dávka. Ešte vyššie množstvo obsahujú semienka moringy, ktoré sú bohaté na olejové zložky. Kombinácia prášku zo semienok a listov moringy sú silným antioxidačným elixírom. Zloženie našej moringy sme overovali v certifikovaných laboratóriách s vynikajúcimi výsledkami.

Prírodné antivirotiká

Ďalšie štúdie sledovali pôsobenie liečivých rastlín na receptory koronavírusu. Boli identifikované hlavné citlivé receptory na povrchu vírusových kmeňov, pričom cieľom štúdií bolo vyhodnotiť, ktoré rastlinné látky účinne zastavujú vírus a jeho množenie. Sledované boli najmä kaempferol, kvercetín, kurkumín,katechín, epikatechín, zingerol či alicín. Všetky tieto látky sú považované dlhodobo za účinné antivirotiká. Kaempferol, kvercetín či katechín patrili medzi zložky s vysokým anivirotickým účinkom. Všetky tieto zložky sú vo vysokej miere prítomné práve v moringe, v jej listoch aj semienkach.

Bolo potvrdené, že kvercetínskutočne funguje, a to už v štúdii z roku 2014 uverejnenej v AntimicrobialAgents and Chemotherapy, od Dr. Chrétiena a Mbikaya. Títo výskumníci  dospeli k záveru, že glukosylovaná forma kvercetínuúčinne pôsobí proti vírusu Ebola. Podstatne účinnejšia je prevencia – teda ochrana ešte pred napadnutím organizmu.

Moringa je neskutočne bohatá na látky prirodzene bojujúce s infekčnými ochoreniami, ale najmä látky silne podporujúce našu imunitu, a regeneračné mechanizmy organizmu. Táto doba nám ukazuje, ako sa vieme vyzbrojiť proti potencionálnemu nebezpečenstvu a nakoľko dbáme o svoje zdravie. Sme presvedčení, že moringa je obrovským pomocníkom aj v tomto náročnom období.

1 Comment

Comments are closed.