Vysoká dávka vitamínov, minerálov, aminokyselín a antioxidantov, ktorá prispieva k zdraviu a vitalite, je schovaná pod jedným slovo – MORINGA. Často však nedokážeme superpotravinám a rastlinám bohatým na prospešné látky priradiť ich využitie v bežnom živote. Pomôžu nám napríklad s únavou či vyčerpaním?

Sme to, čo jeme

Množstvo ľudí si stále neuvedomuje súvislosť medzi nesprávnou výživou, únavou a prepuknutím rôznych ochorení. Náš organizmus je schopný veľmi dlho odolávať nedostatku nutrientov v strave a čerpá ich zo svojich vnútorných zásob. Telo, jednotlivé orgány a imunitný systém potrebujú k vyváženej činnosti množstvo vitamínov, minerálov a fytochemikálií. Únava je tak prvým signálom, že by sme mali prehodnotiť našu životosprávu, výživu, pitný režim a pohybovú aktivitu.

Pomôžu doplnky výživy?

Často rozmýšľame, ako by sme vlastne tieto nutrienty mohli do nášho tela čo najúčinnejšie dopraviť a bojovať tak proti prejavom chronickej únavy. Pomôžu nám doplnky stravy? Určite áno! Vedecké štúdie poukazujú na možnosť efektívneho dopĺňania komplexných nutrientov z rastlinnej ríše. Práve Moringa obsahuje  množstvo fytochemikáliíí v netoxickej a ľahko dostupnej forme. Moringa má preukázateľné využitie vitamínov a vitamínových prekurzorov, vitamín C, beta-karoténov a fenolov, ktoré pôsobia ako účinné antioxidanty v prevencii proti škodlivým oxidačným procesom, svalovej degenerácii, kardiovaskulárnym ochoreniam a dokonca výskytu rakoviny.

Na rozdiel od nápojov obsahujúcich kofeín alebo teín odstraňujúcich únavu len krátkodobo, pravidelné užívanie moringy má za výsledok dlhodobý, pre organizmus menej agresívny efekt.

vitalita

Výskumy potvrdili, že extrakt z moringy aktivuje energetické zásoby organizmu a antioxidačnú kapacitu tkanív. Moringa má vysoký obsah vitamínu A a železa, ktoré účinne bojujú proti neustálej únave a celkovej vyčerpanosti organizmu. Vitamín A a železo prispievajú k tvorbe červených krviniek a hemoglobínu zodpovedných za správny obeh kyslíka v ľudskom tele. Ak ich máte nedostatok, vaše telo sa musí viac namáhať, aby dostalo potrebnú energiu, čoho následkom je pocit malátnosti a únavy.

Draslík – pilier energie

Na dobrú vitalitu je potrebný aj draslík. Dve kapsule prášku z listov moringy majú rovnako draslíka ako 7 banánov. Dostatok draslíka zabraňuje hypokalémii, chronickej a svalovej únave, úzkosti, zabúdaniu, nesústredenosti a celkovo symptómom preťaženia. Samozrejme, draslík získavame primárne stravou, ktorú jeme, preto netreba zabúdať, že moringa je doplnok výživy a najviac je tak nášmu telu prospešná v kombinácii s dostatkom kvalitných potravín.

Zabudnite teda na štyri kávy denne a doprajte si moringu ako overený životabudič. Telu dodáte vitamíny a ono sa Vám za to odvďačí vitalitou a absenciou únavy.

Naše odporúčané produkty sú kapsule Get fit a čaj TAKE FIVE