Čo pripravujete pre svojich priateľov Vy? Chceli by ste niečo originálne a zároveň zaujímavé? Na čom si určite všetci pochutnajú….a budú okamžite žiadať recept na prípravu? Zelené pralinky sú presne tým hľadaným riešením. Pri ich podávaní je však vhodné mať na stole aj veľkú misu so zeleninovým šalátom a nakrájané celozrnné pečivo. Tukov sa báť nemusíte, v skutočnosti obsahuje 1 pralinka len niečo vyše troch gramov nasýtených mastných kyselín, ktorých príjem by sme si mali držať pod kontrolou pri zdravom životnom štýle.

Ingrediencie

100g pistácií
250g ricotty
50g strúhaného parmezánu
1 PL olivový olej
10 ml plnotučného mlieka
soľ, biele korenie, moringa

Postup prípravy

Polovicu pistácii rozomelieme najemno, druhú polovicu na hrubo. Okrem pistácii si môžete pripraviť na obaľovanie praliniek aj iné druhy orieškov, vhodné sú aj tekvicové semienka, píniové oriešky alebo mandľové hoblinky. Všetky typy orieškov a semienok však nasucho opražte. V miske rozotrite ricottu a strúhaný parmezán, pomleté pistácie, olivový olej, moringu, biele korenie, soľ a mlieko (prípadne smotanu). Zmes je jemne lepivá, preto ju uložte na 30 minút do chladničky. Po vychladnutí formujte za pomoci dvoch lyžíc guličky, ktoré hneď obaľte v nadrvených pistáciách alebo iných orieškoch, ktoré si môžete zmiešať aj s moringovým práškom pre dosiahnutie krásnej sviežej zelenej farby. Pralinky pred podávaním držte v chlade.

Nutričné hodnoty

Energetická hodnota: 1252 kj
Bielkoviny: 14,2 g
Sacharidy: 7,81 g
Tuky: 22,45 g
vynikajúci zdroj horčíka, selénu, vápnika a zinku

Tento „tučný“ recept by vás určite nemal zastrašiť svojimi nutričnými hodnotami. Ak použijete kvalitné suroviny, doprajete svojmu telu vynikajúce zdroje nasýtených aj nenasýtených mastných kyselín. Samotné pistácie sú zdrojom medi a mangánu. Meď je nevyhnutná pre správnu vstrebateľnosť železa. Mangán je zas nevyhnutný pre fungovanie našich antioxidačných enzýmov, ktorý pomáha chrániť bunky pred napadnutím voľnými radikálmi. V každom jedle nájdeme kúsok zdravia!

2 Comments

Comments are closed.