O tom, že benefity prášku z listov moringy môžete využiť všakovakými spôsobmi sme si už neraz povedali. Pridať ho môžete do smoothies, rannej kaše, laté či domácej masky na tvár.

No rovnako i do varených či pečených pokrmov. Tentokrát síce nebudeme ani variť ani piecť, no ostaneme v kuchyni a s radosťou sa s vami podelíme o tip na super-rýchle, super-jednoduché a super-zdravé orechové pralinky.

 

Na ich prípravu potrebujeme:

250g strúhaných mandlí (alebo iných orechov)
kokosový krém alebo kokosové mlieko
javorový alebo agávový sirup (podľa chuti)
moringový prášok ENRICH ME

Postup:

Do strúhaných orechov pridáme pár kvapiek kokosového krému (je o niečo hustejší ako kokosové mlieko, ale pokojne môžete pridať aj to). Pridajte len toľko, aby vám hmota trošku zvlhla, no nie príliš. Potom pridajte pár kvapiek javorového alebo agávového sirupu (príp. medu). Hmotu ochutnajte a podľa potreby prislaďte. Cele to zmiešajte kým vám nevznikne pekne tuhá homogénna hmota.

Z tej si napokon prstami vytvarujte malé rovnomerné guľôčky, ktoré napokon obalíte v moringovom prachu. Jednoducho si do misky nasypte kúsok prášku a vygúľajte v ňom pralinku po pralinke. Zvyšný prášok si odsypte do pohára a odložte na ďalšie použitie alebo nový recept s Moringly.

V prípade, že ste skôr na slané ako na sladké, potom skúste vyskúšať aj recept na slanú variantu z pistácií ricotty a moringy.

Prajeme vám dobrú chuť bez výčitiek svedomia.

Vaša Moringly