Vynikajúca maškrta plná zdravých ingrediencií, s ktorou rozhodne nemusíte mať obavy, že sa uloží do Vašich kritických partií. Môžete si svoju dobrotu skutočne vychutnať!

Ingrediencie

3 zrelé banány
6 lyžičiek orieškového masla
3 lyžičky lesného medu
2 lyžičky Moringa prášku

Postup prípravy

Príprava je veľmi jednoduchá – zrelé banány stačí popučiť vidličkou a zamiešať do zmesi orieškové maslo (napr. arašidové), moringu a med. Samozrejme, krajší efekt dosiahnete, ak všetky ingrediencie rozmixujte v mixéri do hladkej konzistencie. Zmrzlinu dajte do mrazničky, aby stuhla a podávajte s opraženými orieškami ako poobedný dezert. Deťom môžete poliať aj roztopenou horkou čokoládou, ale nie je to nutné – zmrzlinka je skutočne sladká!

A nezabúdajte – v jednej dávke je skrytá sila vitamínov z prírody!

Nutričné hodnoty

Energetické hodnoty na 1 porciu (80g) s nasucho opečenými orieškami:
nergetická hodnota: 607,66 kj
Bielkoviny: 3,43 g
Sacharidy: 19,28 g
Tuky: 5,59 g

vynikajúci zdroj horčíka, vitamínu C, zinku a železa

Základom našej nutričnej filozofie je hľadieť na kvalitu potravín. Nemusíte mať nutne všetko BIO a RAW. Je však optimálne, ak sa snažíte používať potraviny s čo najmenším obsahom pesticídov a chémie. Dobrým riešením je poznať svojho farmára, pestovateľa prípadne sledovať recenzie výrobcu.

Domáce orechové maslo

V prípade receptu na zmrzlinu si môžete pripraviť domáce orechové maslo, napr. z organických mandlí. Je to veľmi jednoduché! Mandle (alebo iné orechy – kešu, makadamové..) si predhrejte v rúre, aby boli teplé na dotyk (pri najnižšej teplote max 15 minút). Vložte ich do misky kuchynského robota s kvalitnou čepeľou a mixujte spolu asi 20 minút. Teplota mandlí napomôže k rýchlejšiemu uvoľneniu oleja. Takto pripravené maslo bude nielenže chuťovo lahodnejšie, ale najmä budete mať stopercentnú istotu, že okrem mandlí v ňom nič iné nie je.