Rýchla zdravá večera pre celú rodinu, dokonca aj keď je na návšteve svokra (vyskúšali sme). Pozornosť musíte venovať hlavne kvalitným vajciam z biochovu, kvôli vyššiemu obsahu vitamínu D, B12, selénu ale aj samotných Omega3 mastných kyselín. Strach z vysokého cholesterolu môžete vypustiť z hlavy, rozhodne sa nepotvrdilo, že príjem cholesterolu v potrave ovplyvňuje vznik srdcovocievnych ochorení.  Takže – vychutnajte si zelenožltú sýtu pochúťku naplno!

Ingrediencie

6 vajec
100ml smotany na šľahanie
80g baby špenát
100g feta
1 PL olivový olej
Moringa
soľ, čierne korenie

Postup prípravy

Vajcia rozšľaháme so smotanou. Osolíme, okoreníme, vmiešame špenát a moringu. Syr fetu postrúhame nahrubo. Na rozohriatej panvici s olivovým olejom opekáme vaječnú zmes približne 2 minútky. Potom vylejeme do zapekacej misy alebo pekáča, ktorý sme vopred vymastili a dáme piecť do vyhriatej rúry (180°C) na minimálne 10 min. Oplatí sa počkať, kým bude povrch krásne zlatistý. Podávajte so zeleninovým šalátom.

Nutričné hodnoty

Energetické hodnoty na 1 porciu (150g) so zeleninovým šalátom
Energetická hodnota: 1524,75 kj
Bielkoviny: 17,93 g
Sacharidy: 13,79 g
Tuky: 25,18 g

vynikajúci zdroj draslíka, horčíka, selénu, vitamínu D, B12, vápnika, zinku a železa

Tápate v hodnotách energie, ktoré by ste mohli beztrestne zjesť na večeru? Faktom je, že približne 25% celkovej dennej energie by malo pripadať na večerné jedlo. Pre zdravú ženu je to okolo 2000 kJ. Odporúča sa znížiť množstvo sacharidov, ale navýšiť obsah kvalitných bielkovín a tukov. Ak si dáte jednu porciu frittaty (cca 150g) s poriadnou dávkou zeleninového šalátu a hoci aj jedným kúskom celozrnného pečiva – nemôžete nič pokaziť!