Čo vlastne znamená zdravie? Voľným prekladom definícií ide o stav, kedy sa cítime fajn z hľadiska fyzického, duševného aj sociálneho aspektu. Z tohto pohľadu je podľa Svetovej zdravotníckej organizácie 70-95% populácie nezdravých. Ufff.

V dnešnej pretechnizovanej modernej dobe sa pomaly objavuje silnejúci prúd vzývajúci návrat k prírode. Už Paracelsus povedal, že „všetky vrchy, pohoria, všetky lúky a lesy sú prirodzené lekárne”. Pochopili sme, že hľadanie rovnováhy, harmónie a zdravia je naším najvyšším poslaním, aby sme sa mohli stať celistvými bytosťami.

Sme súčasťou prírody. Sme dokonalé stvorenia, ktoré perfektne fungujú dokonca bez použitia našej vedomej mysle. Vnútorne a geneticky sme naprogramovaní na plné zdravie, a to až do 100-120 rokov. Preto je udivujúce, ako veľmi dokážeme poprieť všetko, čo nám bolo dané do vienka.

Zodpovednosť za náš život determinuje aj naše konanie. Ako prvé sme si začali uvedomovať, že všetko, čo do svojho tela vložíme, nás ovplyvní. Nielen to telo. Ale aj našu myseľ a psychickú pohodu. Postupne sme si začali vyberať starostlivejšie, aké látky prechádzajú našimi organickými systémami. Hľadáme intenzívne čistotu a očistu, hľadáme zdravie a plnohodnotnú dlhovekosť. Odpoveďou je všetko, čo má na nás pozitívny vplyv. Zelená výživa, hlboký spánok, bezbrehá radosť a naše väzby a prepojenia.

Nenechajme sa zmýliť predstavou, že jedinou výživou je tá na tanieri. Výživu nášho tela tvorí všetko, čo preniká pod jeho povrch. To, čo vdychujeme, to, čím sa natierame, to, čím voniame. Aj preto obraciame našu pozornosť na kozmetiku. Hra s prírodou, prírodnými extraktami, maslami a s esenciálnymi olejmi môže byť nekonečne hojivá. Radi by sme ponúkali výživu pre telo aj dušu. Aj keď, opäť zacitujeme Paracelsa: „Najvyšším základom lieku je láska”, ktorú môžete dať najmä sami sebe.