Sme obklopení niekedy až neúnosným množstvom možností, informácií, služieb a predmetov. Niektoré potrebujeme k životu nevyhnutne, niektoré len pre to, aby nám robili radosť. A z niektorých zdanlivo nenápadných sa stanú nosné piliere nášho života a potešenia.

Keď sa Jarka zatúlala omylom na maličký ostrov v Karibiku, Svätá Lucia, naozaj netušila, že ju táto cesta ovplyvní takou silou. Pri objavovaní miestnej kultúry a gastronómie natrafila práve na tú magickú, zdanlivo nenápadnú možnosť, ktorá prerástla až do túžby sebarealizácie. Miestni obyvatelia ostrova jej len tak medzi rečou odhalili liečivo, potravinu a koreninu v jednom – všestrannú Moringu – ktorá dala zelenú jej imaginácii. Pri otvorenej mysli, bez predsudkov a s vierou, že naše cesty sú určené vyššou silou, sa naše životy skutočne môžu meniť ľahšie, ako keby sme ich riadili tvrdohlavou svojvôľou alebo vnútorným kritikom.

Tých krokov na našej ceste je neúrekom. Ak je ale naša cesta správna, pravdepodobne sa pri spätnom pohľade budeme kochať nádhernou scenériou. Keďže stále putujeme, možno nás občas prepadne pochybnosť. Ale každým ďalším kúskom skladačky naše presvedčenie rastie. Je to až neuveriteľné, ako sa z krehkej ženy zo Slovenska stala pestovateľka a plantážnička na ďalekom ostrove. Na čistých vulkanických pôdach Svätej Lucie vyrástli po rokoch plantáže s Moringou. A Jarka bola pri tom, aby sledovala púť Moringy od drobných semienok, po dospelé stromčeky.

Možno kedysi na začiatku nebol smer jasne daný. Ktovie, kde sa v nás rodí odhodlanie zdolávať prekážky. Možno len tým, že ich prijmeme ako súčasť procesu, stávajú sa volajúcou výzvou. A tie prekážky prišli, a stali sa výzvou každodennou. Jarka ostražito kontrolovala všetko, od sadenia Moringy, cez trhanie mladých listov, ich sušenie a spracovanie na žiarivo zelený prášok, bez prímesí, bez chémie a bez živých stvorení mikroskopických rozmerov. V domorodých podmienkach Karibiku je tento zdanlivo jednoduchý proces niekedy až nepredstaviteľne náročný. Najmä ak hlavným cieľom je doniesť vám výživný extrakt plný pôvodných nutrientov, aby silu prírody okúsila ktorákoľvek z nás, na druhom konci sveta. A tak sme tu, aby sme vám priniesli niečo iné, exotické ale s vôňou Slnka. A možno vás podporili na tej vašej ceste…