Áno, my vieme… Na našom krásnom, občas turbulentnom Slovensku, máme stovky mocných, tajuplných bylín s nesmiernom silou a vôňou pripomínajúcou naše detstvo. Šalvia, levanduľa, divozel, ľubovník, skorocel, púpava, podbeľ…a celý herbár zelenej sily. Tak prečo sem prinášame cudzokrajnú rastlinu, ktorá by v našich podmienkach ani nevystrčila výhonok zo zeme? Práve preto!

Len sa opatrujme

Moringa nám symbolizuje inakosť, divokosť a túžbu po odlíšení. Celoročné teplo, pokoj a harmóniu. Nekonečné more (možností), hviezdne nebo nad hlavou, bezstarostnosť a bezčasovosť. Takú esenciu pomalej plynulosti v našom uponáhľanom živote. Pozastavenie sa aspoň na chvíľku. Na tú chvíľku, ktorú má každá žena sama pre seba. Tá chvíľka, z ktorej môžeme čerpať ďalšiu silu, lebo v nej znásobíme sebalásku starostlivosťou o seba.

Vedeli ste, že slovenčina nemá termín pre “self-care”? Starostlivosť o seba samú…na druhom konci je zdravotná starostlivosť. Áno, nedostatok sebaopatrovania môže viesť k ochoreniam tela aj duše. A našou túžbou je, aby sme si to uvedomili. Hoci aj vďaka Moringe. Moringa nám znie ako čarovná formulka a “moringly” nie je preklep, ale životný štýl plný ľahkosti, pôvabu a ženskej múdrosti. Náš životný štýl, v ktorom musí byť denne miesto na láskavé sebaopatrovanie. Budeme vám to pripomínať stále.

Ukradli sme si kúsok horúceho Karibiku vo forme zeleného elixíru, ktorý sa prelína našimi životmi. Máme v pláne premietnuť ho do malých príjemností, ktoré vás možno potešia. Moringa má neskutočné nutričné kvality, je prekvapujúco silná a dokáže podporovať naše zdravie a krásu. A to je to, čo uzatvára kruh.