Keď sa balí na dovolenku môj muž, vezme si zubnú kefku a parfém. Keď som sa donedávna balila na cesty ja, potrebovala som na kozmetiku samostatnú batožinu. Teraz je to už inak – vystačím si s kabelkou, kde schovám všetko potrebné a nebojím sa, že ma do lietadla nepustia.

3 dni alebo mesiac

V podstate pri akomkoľvek dlhom období strávenom mimo našu milovanú domácu kúpeľňu, potrebujeme rovnaké položky v cestovnom kozmetickom balíčku. Ideálne je, ak sa do balíčka dostane všetko nevyhnutné aj príjemné v miniatúrnom rozmere, ale dostatočne objemnom pre dlhšie pobyty. Interval je jasný – z jednej strany ho ohraničuje povolený limit na letiskách, z druhej strany množstvo pokrývajúce aspoň naše potreby krát počet dní.

Našli moji radcovia?

Naše skúsenosti s hľadaním kompletnej výbavy na celom šírom trhu, bez toho aby sme skombinovali minimálne štyri značky a aspoň jednu bez chémie, sú tristné. Podľa hesla “Urob si sám” sme teda začali s vymýšľaním vlastnej “kúpeľne v kocke”…vlastne v balíčku.

Keďže Jarka je cestovateľ od kosti a ešte k tomu pestovaný, jej vôľa bola neoblomná a odhodlanie neutíchajúce. Na konci snaženia stál rad “Journey essentials”.

“Must have”

Už sa vám stalo, že sa 100 ml telového krému alebo slizkého sprcháča vylialo na dôstojný zbytok taštičky? Ja viem, že ste ho dobre zavreli, ale ak máte deti – človek nikdy nevie, s čím radi experimentujú. Hlavne pred dovolenkou, keď sú kufre pripravené a vy ste radi, že najmladšie čuší ako pena…prečo asi…

Preto sa nám zdalo praktické uprednostniť tuhé konzistencie (ktoré ostanú tuhé aj pri 40°C) pred tekutými. A dostatočne zelené, aby to odpudilo deti. A samozrejme bez umelých jahodových vôní, ale s jasnou sviežou arómou čistoty. Možno je to detail, ale pre nás je dôležité, aby kombinácia vôní aplikovaných prípravkov bola jednoliata (v opačnom prípade by vás čakala ďalšia sprcha).  Aj dezodorant musí spĺňať isté kvality. Minimálne by nemal upchávať póry a znemožňovať tak dýchať vašej pokožke v mieste s najintenzívnejším potením. Zubná pasta je pre nás tiež už prežitok, nahradil ju zubný prášok. Ideálne v kombinácii s bambusovom kefkou v hygienickom balení.

Terapeutický efekt prírodnej kozmetiky z vás odplaví aj posledné zbytky pracovného stresu a vy sa príjemne naladíte na očistu duše aj tela. Veríme, že zobrať si so sebou mimo domov všetko v malom, prírodnom a kvalitnom je aj pre vás “must have” záležitosť.