Znie vám “moringa” ako niečo z mytológie alebo možno z Harryho Pottera? Áno, ide o starobylú rastlinku a určite má aj kúzelnú moc. Aby sme vašu predstavivosť vyčírili, prinášame niekoľko informácií pre správne uchopenie pojmu. Moringa je známa pod asi stovkou názvov na celom svete. Rastie s ľahkosťou v tropických oblastiach, pôvodným domovom sú však Himalájske pohoria a územia v Indii a Afrike. V ľudovej medicíne sa využívajú všetky časti rastliny – listy, stonky, kvety, plody, semienka aj korene. Moringa získala svoju reputáciu najmä vďaka silným protizápalovým účinkom, účinnému boju proti podvýžive pre obsah výživných látok a anti-aging efektu. Dnes ju nazývame aj “The miracle plant” – Zázračný strom. Zo stoviek odborných štúdií a článkov, ktorých predmetom sú rôzne účinky Moringy od izotiokyanátov, flavonoidov až po fenolické zložky a ich vzájomnú súhru, sme si vybrali 6 hlavných prínosov dokazujúcich, že pomenovanie “Miracle plant” nie je náhodné. Zároveň sme sa sústredili na tie efekty, ktoré by mohli zaujímať aj vás:

 1. Celkové zdravie: antioxidačný a protizápalový účinok
 2. Proti starnutiu: hormonálna rovnováha a anti-aging efekt
 3. Krásne telo: ochrana a výživa kože a pokožky
 4. Štíhlosť: anti-obezitické a antidiabetické účinky
 5. Výživa: zdravie tráviaceho traktu
 6. Radosť: nervový systém a dobrá nálada

Celkové zdravie: Antioxidačný a protizápalový účinok

V dôsledku našej životosprávy, stresu a neoptimálnej výživy sme náchylnejšie na rôzne skryté, lokálne prebiehajúce zápalové procesy. Tieto dlhodobo sa vyvíjajúce ložiská zápalu vyúsťujú časom do vypuknutia chronických civilizačných ochorení, zdanlivo nesúvisiacich s pôvodnou príčinou. Jedným z významných benefitov užívania Moringy je vysoký obsah antioxidantov a prírodných antibakteriálnych zložiek s protizápalovým účinkom. Listy Moringy majú tendenciu znižovať oxidačný stres a prebiehajúce zápaly, najmä vďaka polyfenolom, vitamínu C, beta-karoténu, kvercetínu a kyseline chlorogénnej. Uvedené látky sú spájané práve s prevenciou chronických ochorení. Flavonoidy kvercetín a kempferol pôsobia synergicky a v kombinácii sú považované za silné protizápalové látky.

Hormonálna rovnováha a anti-aging efekt

Život ženy sa točí v cykloch a periódach. Či sa nám to páči alebo nie, cyklicky sa u nás striedajú aj nálady a emocionálne búrky s obdobiami väčšieho či menšieho pokoja. Za tieto stavy zodpovedá okrem iného aj hormonálna (ne)rovnováha. Moringa môže byť nápomocná práve pri zmiernení emocionálnych hrotov a vybalansovaní hormonálnych zmien. V období menopauzy a postmenopauzy sa u žien objavujú mnohé menšie či väčšie ťažkosti spájané aj so zmenou hladiny niektorých hormónov (napr. estrogénov).  Moringa potláča sprievodné komplikácie menopauzy, ako potenie, teplotné výkyvy, zmeny nálad či úzkosť. Moringa sa zároveň dlhodobo používa aj na podporu libida a ako jemné afrodiziakum. V období laktácie zvyšuje produkciu kolostra a materského mlieka a tak umožňuje plne si vychutnávať materstvo. V krátkosti – Moringa podporuje ženskosť v každom veku!

Ochrana a výživa kože a pokožky

Priznávame, že aj nás občas prepadne nostalgia nad stratou prirodzene mladistvého vzhľadu. A hlavne kvôli sebe by sme si chceli uchovať pôvab a krásu čo najdlhšie. Tieto atribúty vyplývajú pochopiteľne z duševnej a fyzickej rovnováhy, ale tak trošku si radi pomôžeme aj dovoleným multinutričným dopingom. A Moringa aj nás presvedčila o svojich kvalitách. Jej antibakteriálne, antifungálne a antivirálne zložky bránia šíreniu kožnej infekcie. Moringa sa využíva pri boji s akné a vyrážkami rôzneho charakteru. Antioxidačné látky, vitamíny a agensy s anti-aging efektom sa dlhodobo budú starať o zachovanie pružnosti pokožky ale aj hĺbkovú výživu či už na tvári alebo pod vlasmi. Olej zo semien Moringy pôsobí ako astringent, podporuje prirodzenú hydratáciu, a dokonca vďaka príjemnej vôni sa využíva pri výrobe parfémov. Ako súčasť dezodorantov dokáže potlačiť nepríjemný pach a pridanou hodnotou je antiseptický účinok.

Anti-obezitické a antidiabetické účinky

Moringa bola v prírodnej medicíne dlhodobo užívaná ako potravina s antidiabetickým účinkom. V jej listoch sa nachádza vysoké množstvo jedinečných izotiokyanátov (MIC), ktoré pôsobia proti obezite a zvyšovaniu váhy a preukázaná bola aj ich anti-diabetická účinnosť. K udržaniu vašej línie (a zdravia) v priaznivých číslach, vyskúšajte siahnuť po nápomocnej sile Moringy pri chudnutí (len umývanie vlasov s moringovým šampónom totiž stačiť nebude) 🙂

Zdravie tráviaceho traktu

V poslednom období sa neustále zvyšuje počet alergií, intolerancií a celkového dyskomfortu črevného systému. Moringa sa už v ajurvédskom liečiteľstve používala ako účinný prípravok pri rôznych tráviacich ťažkostiach, problémoch so žalúdkom, oslabení pečene a infekciách. Opäť pre vysoký obsah protizápalových látok porovnávaných s farmaceutikami na úrovni nesteroidných protizápalových liekov (ale bez negatívnych vedľajších účinkov). Zaujímavé je aj pôsobenie Moringy ako prírodného antihistaminika. Využívaním naturálnych antihistaminík na dennej báze môžeme jednoznačne dopomôcť k plnohodnotnému životu pri alergiách rôzneho charakteru. Moringa obsahuje jedinečnú kombináciu troch silných antihistaminík – polyfenolov, flavonoidov a antioxidantov v kombinácii s vyššou hladinou Omega-3 mastných kyselín. Keďže alergie, intolerancie a aj HIT sú sprevádzané zápalovými procesmi, užívanie Moringy môže potencovať regeneráciu, hojenie a celkové uzdravenie.

Nervový systém a dobrá nálada

Moringa obsahuje vysoký podiel proteínov a esenciálnych aminokyselín. Je tiež zdrojom aminokyseliny tryptofánu, ktorá je v našom tele prekurzorom tvorby serotonínu. Serotoním sa nazýva aj feel-good” hormón a jeho vyvážená hladina nám dopomáha k pocitu spokojnosti a šťastia. Aby sme sa cítili dobre, potrebujeme aj dostatok energie. Vo výskumných prácach bolo potvrdené, že extrakt moringy zvyšuje koncentráciu hemoglobínu, množstvo glukózy a rezervy glykogénu vo svaloch a v pečeni. Zároveň znižuje koncentráciu laktátu, triglyceridov a močoviny. Jednoducho povedané – Moringa účinkuje proti únavovému syndrómu a aktivuje energetické zásoby organizmu.

PREČO NAŠE PRODUKTY?

Ponúkame vám čistotu, ľahkosť a výživu tela a duše. Radi by sme podporili vašu úctu k sebe, self-care a sebalásku. A preto:

 • všetky naše produkty sú zložené len z prírodných ingrediencií
 • naše produkty neobsahujú konzervanty, syntetické parfumy, parabény a silikóny
 • naše kozmetické produkty obsahujú esenciálne oleje pre ich účinky a krásnu vôňu
 • všetky naše produkty spája Moringa, ktorú sami pestujeme
 • prášok a olej z Moringy je najvyššej kvality – garantujeme zachovanie všetkých výživových hodnôt a kvalít listov a semienok
 • celý proces výroby máme pod kontrolou
 • máme úctu k vzdelaniu – spolupracujeme s odborníkmi, aby sme vám priniesli to najlepšie
 • máme úctu k sebe – naše produkty samy používame
 • máme úctu k prírode – snažíme sa hľadať čo najšetrnejšie obaly
 • vyhýbame sa plastom