Tuhú či tekutú kozmetiku?

Trend dnešnej doby je vo výraznom odmietaní všetkého, čo je umelé, syntetické a zaťažujúce, či už pre nás alebo naše životné prostredie. Čím ďalej viac si uvedomujeme, že každý z nás rozhoduje o svojej budúcnosti a prispieva tak k budúcnosti celku a sveta. Táto zodpovednosť nás núti hľadať riešenia aj v kozmetike, ktorú my ženy využívame veľmi intenzívne.

Už pred pár rokmi sa objavila prírodná kozmetika, ale ešte chvíľu bude trvať, kým plne pochopíme význam pojmu prírodný. Prírodný totiž neznamená, že v syntetickom produkte sú 1-2 zložky izolátmi z rastlín (ako bol niekedy známy brezový šampón:).

A práve tento moment je podstatný pre tuhú prírodnú kozmetiku. Tá totiž nemôže nič a nikoho oklamať! Prečo?

Čas na zmenu.

Nuž akýkoľvek tekutý kozmetický produkt obsahuje v prvom rade vodu, tú môžu doplniť olejové fázy následne s vodou spojené emulgátormi. Vodné roztoky vyžadujú prímes rôznych konzervantov, zvyčajne syntetických. Prírodné zložky majú zastúpenie zvyčajne menej ako 1%.

Na druhej strane tuhý produkt zvyčajne vodu neobsahuje. Je koncentrátom prírodných zložiek. Obsahuje vysoký podiel masiel a olejov, ktoré sú nositeľmi účinných látok. Takto sú pre našu pokožku prijateľnejšie a dostupnejšie, a podporujú jej prirodzené funkcie.

Tuhé produkty sú zároveň koncentrovanejšie, a preto ich budete míňať pomalšie. Pri bežnom užívaní nepotrebujete do dlaní vyliať veľké množstvo prípravku. Štandardne tuhý produkt len zľahka pohladíte pre napenenie alebo premastenie, v závislosti od typu.

S tým sa automaticky viaže aj ekologickosť produktov. Okrem toho, že neobsahujú syntetické deriváty, sú skladnejšie, menšie, ľahšie a nevyžadujú plastový obal. Môžu sa predávať dokonca bez obalu, čím podporujú silný trend zero-waste filozofie.

A aj keď teraz veľmi necestujeme, veríme, že produkty tuhého charakteru oceníte najmä na cestách. Zobrať si so sebou kompletnú kozmetickú sadu v malom balení bez rizika, že sa vám čokoľvek vyleje do kozmetickej tašky je podľa nás super. Hlavne v lete je ďalšou výhodou, ak tuhá kozmetika ostane tuhou s jediným rozdielom – teplo ju ešte krajšie rozvonia vďaka prítomnosti pravých esenciálnych olejov.

Podčiarnuté a zrátané – výhody tuhej kozmetiky

  • vysoká koncentrácia účinných látok
  • pomalšia spotreba
  • menej spotrebovaného prípravku pri jednom použití
  • malý objem či gramáž
  • skladnosť a ľahká prenosnosť
  • prírodné obaly, prípadne bezobalov
  • vynikajúca pri cestovaní